Oprócz spotkań poświęconych pracy i działaniom organizacyjnym, organizowaliśmy także pokazy filmów historycznych z omówieniem elementów historycznych oraz bronioznawczych (np. Krzyżacy, Królestwo Niebieskie).
Rozwijamy systematycznie popularną w świecie działalność z zakresu archeologii eksperymentalnej i rekonstrukcji historycznej. W 2004 r. rozpoczęto współpracę z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Dagome” zajmującą się popularyzacją osiągnięć nauk historycznych. W 2007 roku udało się także nawiązać współpracę ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Naukowego, od lat zajmującym się archeologią eksperymentalną we współpracy z lubelskim i rzeszowskim środowiskiem naukowym. Utrzymujemy też kontakty z przedstawicielami innych ośrodków naukowych, oraz przedstawicielami środowisk studenckich.
Członkowie Koła opracowali także graficzne prezentacje schematów rozwoju uzbrojenia, wizualizacje konstrukcyjne budowli obronnych oraz rekonstrukcje uzbrojenia będące przydatnymi w prezentacjach a także jako pomoce naukowe.
Koło Bronioznawcze ułatwiło też swoim członkom dostęp do oryginalnych zabytków, nie tylko dzięki wystawie „Dawna Broń”, ale także dzięki współpracy z Muzeum Miejskim w Pabianicach, gdzie udało się dokonać dokumentacji fotograficznej i obserwacji unikalnego zabytku – jedynego hełmu z okresu przedrzymskiego, znalezionego na ziemiach polskich. Prowadzono też liczne spotkania poświęcone różnicom w terminologii i metodach badań broni z różnych epok.
wtorek, 14 października 2008
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz